Blog 62★ – tips voor huisstofmijt

Hi! Het begint alweer wat kouder in Nederland te worden, dus het liefst willen we allemaal lekker de hele dag onder de dekens kruipen (tenminste ik dan). Maar dat zal betekenen dat je meer in contact komt met huisstofmijt. Huisstofmijt is een microscopisch klein beestje, dat goed rendeert in vooral een stoffige omgeving. Bij temperaturen rond de 20-25 graden celsius en een luchtvochtigheid van bij voorkeur 50 tot 75%.

Ik ben allergisch voor huisstofmijt en heb daarvoor speciaal beddengoed.

Er zijn veel mensen die niet persee een allergie hebben, maar gevoelig zijn voor huisstofmijt. Voor jullie allemaal heb ik een aantal tips:

  • Zorg voor gladde vloerbedekking in woon- en slaapkamer (parket, plavuizen, laminaat.
  • Zorg voor zo min mogelijk gestoffeerde meubels, zeker in de slaapkamer.
  • Zorg voor een stofzuiger met HEPA-filter.
  • Neem gladde oppervlakken regelmatig af met een vochtig doek.
  • Probeer de luchtvochtigheid in huis in het najaar en de winter zo laag mogelijk te houden.
  • Zorg iedere dag voor goede ventilatie van uw huis.
  • Was beddengoed regelmatig op 60°C.
  • Droog uw was bij voorkeur buiten of in een wasdroger.
  • Vervang een wollen of donzen dekbed/kussen door een synthetisch of katoenen exemplaar.
  • Gebruik allergeendichte matras- en kussenhoezen.
  • Laat de afzuigkap aan na het koken (ongeveer een uurtje) om zoveel mogelijk stoom uit huis af te voeren.
  • Geef een allergisch kind alleen synthetische knuffelbeesten. Leg ze regelmatig een aantal uren in de vriezer, de huisstofmijten gaan dan dood.
  • Uw slaapkamer is een belangrijke ruimte om te saneren vanwege de lange tijd die u erin doorbrengt.

img_6083

Ik hoop dat jullie hier iets aan hebben en als jullie zelf nog tips hebben, laat ze achter in de reacties hier beneden. Zo kunnen we het lijstje langer maken!

♥ Liefs, Louise

Bron: https://www.allesoverallergie.nl/blog/allergieen/allergie-voor-huisstofmijt/

 

Een gedachte over “Blog 62★ – tips voor huisstofmijt

  1. Pingback: Blog 72★ – slapen zonder snotneus – LikeLouise

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s